Çelikhanım Termal Otel | Yemek Fiyatına Tatil

Her Haliyle Size Özel bir Termal Otel

ŞEKERÖZ OK, Turizm sektöründeki tecrübesini ve başarısını otelcilikte birleştiriyor ve Termal Otel Sektörüne yepyeni bir anlayış getiriyor. Yeni yönetim ve personel kadrosuyla Çelikhanım Termal Otel & SPA, eski Çelikhan Otel yerleşkesi tamamiyle restore edilerek oluşturulmuştur. Yapım aşaması boyunca profesyonel ellerde “Beklenenden Çok Daha Fazlası” mottosu ile tasarlanmıştır. Çelikhanım Termal Otel&SPA’da, tüm bölümler kendi içerisinde, kendine özgü hizmet anlayışı ile tasarlanmış olup, %100 konuk memnuniyeti hedeflenmiştir. Çelikhanım Termal Otel & SPA‘da %100 yenilenmiş otel ve termal bölümlerinin haricindeki, yeni oluşturulmuş Hanım Restoran, Palamut Kafe ve Bahçe Kebap, bölgenin en özgün mutfakları, eğlence ve dinlenme merkezleri olarak tasarlanmıştır. 
Yapımı ortalama bir yılı bulan Çelikhanım Termal Otel & SPA, açıldığı ilk günden itibaren, konuklarından övgüler almaktadır. Termal Otelciliğin Yeni Yüzü, Çelikhanım Termal Otel & SPA Niğde’ye 75 km. uzaklıkta, Ulukışla-Adana yolu üzerinde, Termal sularıyla ünlü olan Çiftehan köyünde çeşitli kaynaklardan toplanan sular mevcuttur. Çiftehan köyünde bulunan termal kaynak, Çiftehan fayına dik olarak kuzey, kuzeybatı yönlü faydan çıkmaktadır. 1969 yılında İstanbul Tıp Fakültesinin incelemelerinde termal kaynak sularının sıcaklıkları 52 derece olarak ölçülmüştür. Çelikhanım Termal Otel & SPA‘da Termal Suyun Etkili Olduğu Hastalıklar
Romatizma ağrılar, eklem kireçlenmesi, cilt hastalıklarında geçerlidir. Bel fıtıkları ve buna bağlı siyatik ağrılar, ağrılı kadın hastalıkları, kadınların enfeksiyon şekline bağlı olarak süre gelen akıntılar, spast ağrılar, karın içinde spazmla doğan ve lejyona bağlı olmayan sendromlar, böbrek taşlarının düşmesinde üreten üzerinde etkisi vardır.

VİZYON

“Misafir memnuniyeti temelinde prensiplerini, standartlarını ve çalışanlarının yeteneklerini en üst seviyeye çıkararak; kaliteli,hijyenik ve yenilikçi hizmetlerimiz ile %100 misafir memnuniyetini sağlayarak sektörümüzün öncüsü olmaktır. Kaliteli Hizmet, Mutlu Aileler ve Mutlu Misafir”

MİSYON

“Termal suyun doğal gücünü, modern tıbbın imkanlarıyla birleştiren otelimizde; değerlerimizi ve kurumsal kimliğimizi koruyarak misafir memnuniyetinin sürekliliğini sağlamak ve değişen teknolojiyle kendimizi sürekli güncel tutup otelcilik sektöründe söz sahibi olabilmektir. ”

ÇELİKHANIM TERMAL OTEL

Masaj Keyfi Yaşayın!

Bügün masaj günününüz olsun, günlük baskıların ve stresli iş telaşında dengeyi, uyumu ve enerji yenilenmesini bulabileceğiniz bir yerdir. Rahatlayın ve konforlu merkezimizde kişiselleştirilmiş bir günlük masaj deneyiminin keyfini çıkarın.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Termal su cildi yenileyici etkiye sahip bir içeriktir. Bu özelliği sayesinde de ciltte gelişen alerjik rahatsızlıkların giderilmesinde olumlu etkiye sahiptir. Alerjik reaksiyonlar nedeniyle kızarmış ve kabarmış bölgelere termal su uygulandığında cilt hem ferahlar hem de kendini daha hızlı yenileyeceği için hastalığın olumsuz etkileri azalır.

Yapılan araştırmalar günümüzde gelişen alerjilerin kökeninde stresin de yattığını gösteriyor. Termal suyun vücudu gevşeterek onu stresten uzaklaştırdığı için olası alerji risklerini de ortadan kaldırdığı söylenebilir.

Kaplıca suyunun ideal sıcaklığı insan vücudunun ortalama sıcaklığı olan 36°C baz alınarak hesaplanmış bir aralık. Yapılan araştırmalar banyo kürü olacak kaplıca suyunun sıcaklığının 38°C-42°C aralığında olması gerektiğini gösteriyor. Kaplıca suyu ne kadar sıcak olursa o kadar etkili olacağına dair yanlış bir kanı olsa da aslında verilen aralıktaki sıcaklıkta termal su şifa için yeterli. Kaplıca suyunu ideal sıcaklığa getirmek için denenen yanlış yöntemler söz konusu. 

Bunlardan ilki sıcak suyun üzerine soğuk su koyarak termal suyun ılık olmasını sağlamak. Maalesef bu yöntem kaplıca suyunun faydasını azaltıyor. Termal suyu ideal sıcaklığa getirmek için en iyi yöntem suyun ılınmasını beklemek. Bu noktada suyun ılınmasını uzun süre beklemek çok soğumasına neden oluyor ve soğumuş termal suyun da şifa oranı azalıyor.

 

Kaplıca sularından kükürt içeriği fazla olanların cilt üzerinde olumlu etkileri söz konusudur. Kükürt, farklı koşullar nedeniyle ciltte oluşan kaşıntılı lekeler olarak tanımlanabilecek ürtiker üzerinde de etkilidir. 

 

Termal sular kaşınan bölgenin ferahlamasını sağlar ve ayrıca cildin kendini yenilemesini hızlandırır. Yenilenen ve ferahlayan cilt sayesinde ürtikerin etkileri azalır.

Uzmanlar termal suların şifasından yararlanmak isteyen kişilere minimum 7 günlük maksimum 21 günlük bir kaplıca tatili planı yapmalarını öneriyor. Tatil boyunca da kaplıcaya her gün 2 kez girmelerini ve her seferde 15-20 dakika kadar kaplıcada kalmaları gerektiğini belirtiyor. 

 

Her ne kadar kaplıcada çok kalınmasının şifalı sulardan daha çok yararlanmayı beraberinde getireceğine inanılsa da her şeyin fazlasının zarar olduğu da bir gerçek. Kaplıca suyuna günde iki seferden fazla girmek ve uzun süreler kalmak vücutta yanıklara ve çarpıntıya neden olabilir.

Kaplıca tedavisinin minimum kaç gün olacağı aslında hangi rahatsızlık için şifalı sulardan yararlanılmak istendiğine bağlı olarak değişiklik gösterir. Uzmanlar genel bir ortalama verdiğinde banyo kürü olarak tercih edilecek sıcak kaplıca sularında şifa arayan kişilerin tedavi için minimum 7 gün maksimum 21 gün kaplıcaya girmesi gerektiğini açıklamış durumdalar. 

Eğer soğuk kaplıca suları maden suyu olarak içilip şifa aranacaksa minimum 3 günlük bir tedavi gerekiyor.

Termal sulardan dikkatli bir şekilde yararlanılmadığında şifalı olması beklenen içerik vücutta yan etkilere neden olabilir. Bu nedenle kaplıcaya girerken dikkat edilmesi gereken birçok nokta var.

Kaplıcaya girecekseniz dikkat etmeniz gerekenler şöyle:

-Kaplıcaya girmeden önce çok aç ya da çok tok olmamanız gerekiyor. Hafif bir yemek yedikten sonra 1 ya 1,5 saat geçtiğinde kaplıcaya girebilirsiniz.

-Kaplıcaya girmeden önce bol su içtiğinizden emin olmalı,

-Kaplıca suyunun sıcaklığı 38°C ile 42°C arasında olmalı. Eğer ki termal suyu çok sıcak bir bölgedeyseniz suyu bu sıcaklığa gelene dek soğuttuğunuzdan emin olmalısınız. Çünkü fazla kaynar su vücutta yanık oluşma ihtimali doğuruyor. Eğer su fazla soğutulursa da termal suyun etki oranı azalıyor. Kaplıca suyunu çok soğutmamaya da dikkat etmelisiniz.

-Şifalı suların bedeni iyileştirebilmesi için vücutla temas etmesi gerekiyor. Bu nedenle kaplıcaya girerken bikini ya da mayo gibi vücudunuzun suyla temas etmesini sağlayacak ve aynı zamanda bakteri de üretmeyecek yapıda bir giysi seçebilirsiniz.

-Termal sudayken çok fazla hareket edip yüzmektense vücudu suya batırma yönteminin tercih edilmesi öneriliyor. Siz de suyun içinde dinlenmeyi tercih edebilirsiniz.

-Eğer termal suda egzersiz yapmak istiyorsanız suyunuzu 35°C’ye kadar soğuttuğunuzdan emin olmalısınız. Daha sıcak kaplıca suyunda egzersiz yapmak çarpıntı riskini artırıyor.

-Termal suda maksimum 20 dakika kalmanız gerekiyor. Çünkü sanılanın aksine uzun süre termal suda kalmak daha yararlı değil. 20 dakika termal sulardan faydalanmak için yeterli.

-Banyo kürünüz sona erdikten sonra vücudunuzu iyice kurulamaya dikkat etmeniz gerekiyor. Dinlenmek için uzanmadan önce güzelce kurulandığınızdan emin olmanız önemli etmenlerden.

-Kurulandıktan sonra da kaplıca suyunun etkilerinin bedeninize iyice nüfuz edebilmesi için yarım saat dinlenmeniz gerekiyor.

Kaplıcaya girmeden önce dikkat etmeniz gerekenler böyle. Bir de kaplıca için arasından birini seçmeden önce dikkat etmeniz gereken birkaç etmen var. Onlar da şöyle:

-Şikayetçi olduğunuz rahatsızlığa iyi gelecek özellikte termal su çıkan bir bölgeyi tercih etmelisiniz.

-Kaplıca suyunun bazı yan etkileri olabilir. Yan etkilerle karşılaşma durumunuzda size yardımcı olabilecek bir acil müdahale biriminin olduğu bir tesis seçmelisiniz.

-Yine olası problemlere karşı korunmanızı sağlayacak hastanelere yakın konumda bir yer tercih edebilirsiniz.

-Sağlık Bakanlığı onaylı kaplıcalara gitmelisiniz.

Uzmanlar, kaplıca sularından en iyi şekilde yararlanmak için minimum 3 haftalık bir kaplıca tatili organize etmenizi öneriyor. Çünkü bu 3 haftanın ilk haftası termal suya ve şifalı içeriğine adaptasyon ile geçiyor. Kalan 2 haftada ise termal su hem ruhsal hem de fiziksel olarak iyileştirici etkiye sahip oluyor.

 

Termal sulardan maksimum verim alabilmek için günde 2 kez kaplıcaya girmek yeterli. Her bir banyo kürü maksimum 20 dakika olmalı ve kürün hemen ardından vücut iyice kurulanmalı. Sonrasında da termal suların tam olarak etki etmesi için minimum 30 dakika kadar uzanarak dinlenilmeli.

 

Sürenin yanı sıra kaplıcadan alınan verimi artırmanın üç yolu daha var. O yollar da ilk banyo kürü öncesi kese yaptırmak, uygun kıyafet seçimi ve kaplıca suyunun ideal sıcaklıkta olması. Şöyle ki gözenekleri açılmış cilt kaplıca suyunu daha iyi emip onun yararlarından daha büyük oranda yararlanabiliyor. Bu nedenle ilk banyo kürü öncesi kese yaptırarak gözeneklerinizi açabilirsiniz. Kaplıca sularından tam anlamıyla yararlanabilmek için vücudunuzun termal su ile doğrudan temas etmesi gerekiyor. Siz de bikini ve mayo gibi vücudunuzun suyla temas edeceği giysilerle kaplıcadan aldığınız verimi artırabilirsiniz. Son olarak kaplıca suyunun yan etki oluşturmaması ve yeteri kadar yararlı olması için sıcaklığının 38°C-42°C aralığında olması gerekiyor. Suyunuz daha sıcaksa bu sıcaklığa gelmesini sağlayarak kaplıcadan maksimum verim alabilirsiniz.

Seyahat severlerin kaplıca tatiline gitmelerinin başlıca iki nedeni olur. Bunlardan ilki sahip oldukları rahatsızlıklara şifa bulma istekleri ikincisiyse dinlendikleri bir tatil yapma istekleridir.

 

Rahatsızlıklar için gidilen kaplıca tatillerinde günde iki kere kaplıcaya girmek ve sonrasında dinlenme süresine uyarak yaklaşık yarım saat dinlenmek gerekir. Dinlendikten sonra da duş alınmalı. İkinci kez kaplıcaya girildiğinde de tekrar dinlenmek ve tekrar duş almak gerekir. Bu tatil daha çok şifa bulma tatili olacağı için banyo kürünün tüm gerekliliklerinin sağlanmasına dikkat etmek ve bol bol dinlenerek hem ruhun hem de bedenin kendisini yenilemesine izin vermek gerekiyor.

 

 Dinlenmek için gidilen kaplıca tatilinde ise şifalı sulardan yararlanmak en büyük gündeminiz olmayabilir. Bu nedenle sabah erken saatlerde ve akşam geç saatlerde kaplıcaya girmeyi tercih edebilir, gün ortasında ise gittiğiniz bölgenin güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

Termal suya girmek için izlenecek yol şöyle olmalı:

 

-Kaplıca suyunun emiliminin artması için vücut ilk banyo kürü öncesinde keselenmeli ve ciltteki gözenekler açılmalı.

 

-Kaplıca suyu küvete doldurulmalı ve su sıcaklığının 38°C ile 42°C aralığına gelmesi beklenmeli. Suya şampuan ya da duş jeli gibi bir ürün eklenmemeli.

 

-Vücudun suyla temasına izin verecek bikini ya da mayo gibi bir kıyafet tercih edilmeli.

 

-Suya girdikten sonra çok hareket edilmemeli. Suyun içinde sabit durarak bedenin ferahlamasına izin verilmeli.

 

-Maksimum 20 dakika suda kalınmalı.

 

-Sudan çıkınca vücut iyice kurulanmalı ve minimum 30 dakika dinlenilmeli.

hoki88 link slot gacor situs slot thailand link slot thailand m77casino link slot link slot gacor jonitogel depo 10k slot thailand psgslot rtp slot gacor slot thailand gacor wajik777 gudangtoto gudangtoto gengtoto m77casino daftar allototo slot thailand slot thailand https://smktangeranglobal.sch.id/ congtogel gacor ladangtoto gacor ladangtoto2 mw68 daftar gacor m77 slot gacor gacor131 gacor link slot gacor thailand hoki88 ladangtoto dan ladangtoto2 gacor slot gacor situs togel 100 perak slot anti rungkat mawartoto gacor ladangtoto gacor88 gacor sv388 sabung ayam online gacor131 daftar gacor 131 akun pro pg soft allototo daftar situs slot depo 10k allototo togel depo 10k ladangtoto mas77toto ladangtoto ladangtoto gacor ladangtoto2 ladangtoto daftar toto 176 slot gacor hari ini slot hongkong slot777 n77togel pg soft slot paling gacor gacor131 Dan Gacor88 link slot kakek merah slot https://dewasloto.tagtoyota.co.id/ slot gacor maxwin slot thailand slot vietnam gacor88 mw68 login gacor ladangtoto daftar ladangtoto2 mw68 daftar gacor dewaslot daftar gacor slot777 jonitogel link slot kakek merah slot 4d ladangtoto gacor88 gacor88 togel jepang https://bet-togel.tagtoyota.co.id/ gacor77 daftar https://ladangtoto.tagtoyota.co.id/ link slot mahjong tergacor https://akun-pro-hawaii.tagtoyota.co.id/ togel jepan gacor88 link slot ladangtoto slot depo 10k gacor berita138 mas77toto daftar slot dana slot mahjong daftar m77 daftar ladangtoto daftar mw68slot daftar mw68slot daftar mw68 mw68slot daftar ladangtoto daftar slot anti rungkat daftar mas77toto daftar m77 daftar m77 daftar slot deposit 5000 daftar allototo daftar mas77toto daftar mw68slot daftar mw68 daftar mas77toto daftar mas77toto daftar mas77 mas77toto daftar mas77toto daftar mas77toto daftar mas77toto daftar ladangtoto daftar ladangtoto2 akun pro hawaii gacor bandar slot gampang maxwin gacor88 daftar gacor ladangtoto dan ladangtoto2 gacor m77casino gacor ibu4d login disini jonitogel gacor88 login gacor slot deposit 5000 ibu4d gacor ibu4d daftar allototo daftar 66kbet daftar 66k.one 66kone daftar gacor 66kbet daftar 66k bet kakek merah gacor slot thailand gacor slot server thailand gacor ladangtoto m77 pptoto slot pg pptoto mw68 mw68 gacor slot maxwin slot depo 10k ladangtoto mw68 mw68 mw68 mw68 mw68 mw68 mw68 mw68 mw68 mw68 mw68 mw68 mw68 mw68 mw68 ladangtoto allototo slot88 link slot link slot maxwin top1toto ladangtoto slot anti rungkat mw68slot slot thailand gacor88 ladangtoto2 slot depo 5k gacor131 pptoto jonitogel slot thailand gacor88 ladangtoto gacor88 bom29toto ladangtoto gacor88 slot thailand gacor88 pptoto slot mahjong ways slot dana slot bank jago slot gopay ladangtoto slot77 gacor88 gacor131 gacor88 pptoto mas77toto ying77 ladangtoto2 ladangtoto ladangtoto mahjong ways 2 slot depo 10k dewaslot gacor88 gacor88 gacor88 kakek merah slot mw68 mw68 joker123 slot1000 slot depo 10k slot thailand sv388 sabung ayam online wajikslot gacor88 12shio gacor88 slot77 akun pro hawaii situs togel bet 100 perak gacor88 ladangtoto slot triofus m77casino gengtoto mw68 link gacor88 bandar slot gacor joker123 ladangtoto sdtoto congtogel panutantoto slot mahjong ways gacor303 gacor88 slot depo 10k slot thailand slot dana 5000 slot2000 gacor88 ladangtoto dragon77 gacor 12shio gacor slot hongkong gacor joker123 gacor slot gacor udintogel gacor slot depo 10k mawartoto gacor pastijp petir388 slot2000 ladangtoto slot77 mamislot oyuki88 instaslot88 jonitogel gacor slot mahjong ways gacor osiris4d gacor osiris4d gacor osiris4d gacor osiris4d gacor inatogel hometogel raja88 dragon77 slot303 gacor303 hoki88 ladangtoto pastijp mas77toto slot777 sv388 qqcuan slot maxwin slot linkaja gacor88 udintogel hoki88 mas77toto slot mahjong situs bet togel slot kamboja gudangtoto m77 slot m77 slot gudangtoto situs togel slot hongkong slot gopay slot ovo rtp slot hometogel jnetoto slot dana lapak zeus garuda303 pptoto pg slot lunatogel sv388 omutogel deposit 5000 Hometogel slot depo 10k mas77toto slot depo 10k gacor88 sensational linetogel inatogel joker123 slot cimb slot maybank ladangtoto slot permata gacor88 pg slot toto slot slot88 petir388 slot77 slot server russia toto slot gacor88 ladangtoto gacor88 dragon77 petir388 uang77 hoki88 slot77 slot88 kudabet98 toto 176 ladangtoto2 ladangtoto pptoto slot777 ladangtoto slot mahjong slot ovo slot taiwan slot thailand ladangtoto slot bsi ladangtoto slot maxwin idn slot slot anti rungkad slot dana depo 10k mas77toto slot303 hoki188 gacor88 slot china slot taiwan slot resmi slot seabank slot toto mawartoto slot88 joker123 slot77 slot server thailand slot dana mawartoto slot mahjong slot server thailand